Sloga, sinusitas
Nudegimai
Sąnarių ligos
Epilepsija
Autizmas
Autoimuninės ligos
Cukrinis diabetas
Gripas
Anemija
Vaikų ligos
Alzheimerio liga
Plaukų slinkimas
Spuogai
Nutukimas
Rūkymas
Depresija
Alergija
Nugaros skausmas
Nevaisingumas
Nusilpęs imunitetas
Kosulys, bronchinė astma
Gerklės skausmas
PMS, Menopauzė
Virškinimo problemos
Akių negalavimai
Prostatos ligos
Klausos problemos
Hemorojus
Nerimas, nervinė įtampa
Nemiga
Dantų skausmas
Ligų diagnostika
Įdomūs straipsniai
Natūralios priemonės gydant depresiją
Nors augaliniai papildai kartais susilaukia tokios pat kritikos kaip vaistai, tačiau jie gali gydyti simptomus, nesukeliant depresijos, taip pat jie turi ir keletą esminių privalumų. Tai prieinamumas (ypač jei jums sunku susirasti ir apsilankyti pas tinkamą gydytoją, o vaistai per brangūs), pasiekiamumas (lengva rasti daugelyje vietų, kur parduodami vitaminai), maža arba mažesnė rizikos priklausomybė ir geriausias iš visų - šalutinio poveikio nebuvimas.
Besiremdamas asmenine patirtimi ir kruopščiai surinkta medžiaga, pateikiu TOP-10 sąrašą, kuriame aprašau, kokios natūralios žolelės ir papildai geriausiai ir efektyviausiai padeda žmogui pašalinti lengvo arba vidutinio sunkumo depresijos simptomus. Štai jie:
Top-10 Fiziniams depresijos simptomams gydyti:
1. Jonažolės (vaistažolės)
Žinomos jau prieš tūkstančius metų, naudojamos kaip natūralus gydymo būdas: pakelti nuotaikai bei nesunkiai ar vidutinio sunkumo depresijai valdyti. Šios vaistažolės neseniai išpopuliarėjo šiandieninėje aplinkoje, nors jų pripažinimas siekia dar renesanso laikotarpį, tiek holistinės sveikatos bendruomenėse, tiek ir integruotose visuomenėse. Tiesą sakant, tai yra natūralus pasirinkimas daugeliui milijonų, gyvenančių su depresija visame pasaulyje.
Nors daugelis iš vakarų skeptiškai vertina vaistažolės kaip vaisto veiksmingumą, reikėtų pažymėti, kad yra pakankamai įrodymų, kad jonažolė daro stebuklus daugeliui žmonių, susidūrusių su depresija. Tiek daug, kad daugelyje Europos šalių yra uždrausta pardavinėti parduotuvės lentynose, dabar siūloma įsigyti, pateikus gydytojo receptą.
Įperkamos ir lengvai prieinamos daugelyje vietų, kur yra parduodami vitaminai, iš jonažolės gaunama nauda nusveria negatyvų požiūrį. Šalutinis poveikis daugumai žmonių gali pasireikšti tik dėl per labai didelės dozės. Jonažolės nesukelia fizinės priklausomybės ir gali būti vartojamos saugiai ilgą laiką.
Vienintelis realus jonažolių vartojimo trūkumas yra tai, kad jos negali suteikti neatidėliotinos pagalbos. Tokios, dėl kurios gali sumažėti asmens, kuris ieško atsakymo į savo nuotaikos nebuvimą šią akimirką. Šis augalas, reikiamas medžiagas depresijos valdymui, organizme sukaupia tik per tam tikrą laiką. Pacientas gali nepastebėti jokių teigiamų rezultatų 4-8 savaites. Bet vartojant kantriai, didelė paros dozė gali būti pakankama pagalba, kad galų gale žmogus išsivaduotų iš stagnacijos.
Su mažos rizikos patarimais ir žema kaina, aš labai rekomenduoju visiems, kenčiantiems nuo nesibaigiančių depresinių jausmų, bent jau duoti jonažolių pabandyti dviejų mėnesių bandomajam laikotarpiui.
2. SAM - Amino rūgščių papildas (Amino rūgščių kompleksas)
SAM parduodamas pagal receptą Europoje jau daugelį dešimtmečių, yra vienas iš naujausių nuotaiką gerinančių papildų, išpopuliarėjęs ir Šiaurės Amerikoje.
Nors tai gana brangus papildas, tačiau turintis nedaug šalutinių poveikių. Jis ne tik naudingas depresijos valdymui, jis taip pat gali sumažinti artritą ir pagerinti bendrą sveikatos būklę.
Dėl nesunkios ar vidutinio sunkumo depresijos, jo poveikis gali būti pastebėtas vos per keletą dienų.
3. 5-HTP (amino rūgštis, papildas)
Norint skatinti gerą nuotaiką (greitai "minutėmis" - ne dienomis, savaitėmis arba mėnesiais) serotonino ir 5-HTP priedo didinimas gali būti atsakymas. Kadangi teisingas dozavimas ir poveikis labai skiriasi, priklausomai nuo konkretaus žmogaus, turėtumėte atsižvelgti 5-HTP atsargų vartojimą iš pradžių (laikantis rekomenduojamos dozės pasiūlytos ant pakuotės).
Nuotaikos kitimai, vartojant 5-HTP, paprastai jaučiami po 15-30 minučių nuo suvartojimo ir gali trukti kelias valandas. Mano nuomone, 5-HTP yra geriausia naudoti kai reikia laikinai palengvinti blogą nuotaiką (visada turėti buteliuką po ranka ir vartoti bet kada, pajutus depresijos požymius).
Kai kuriems žmonėms, 5-HTP taip pat padeda kovoti su nemiga.
PASTABA: Nuo ilgalaikio kasdieninio 5-HTP naudojimo gali atsirasti fizinė priklausomybė. Be to, per didelės dozės 5-HTP kai kuriems gali sukelti nervingumą ar euforiją - todėl rekomenduojama neviršyti dozės, kuri nurodyta ant pakuotės.
4. Kava (augalinis vaistas)
Uždraustas daugelyje pasaulio šalių (ne tik JAV) dėl savo poveikio panašaus į intoksikaciją ir galimą kepenų pažeidimą (kuris dar daugelio yra ginčijamas). Galite būti tikri, kad Kava gali įveikti blogą nuotaiką!
Šio augalo trūkumai yra tai, kad Kava siaubingo skonio, brangi, praeina daug laiko nuo paruošimo bei trūksta prieinamumo (sunku rasti vietose - paprastai galima užsisakyti tik internetu). Iš tiesų, Kava reitingai gydant depresiją yra pakankamai aukšti, ypač laikiniems nuotaikos netekimo atvejams.
Šio augalo šaknys pirmiausia buvo auginamos gimtosiose Polinezijos šalyse (taip pat užaugintos Havajuose), buvo naudojamos šimtmečius. Vietos gyventojai jį pasirinko kaip socialinį gėrimą. Kavos poveikį geriausiai apibūdina panašumas į Buzz alkoholį, kuris apsvaigina galvą.
Dėl siaubingo skonio dar vadinamas kaip "skystas purvas" arba "purvo sultys" gali sukelti širdies silpnumą. Norint paruošti šį gėrimą, jums reikalingas maišiklis, laikas, specialūs audiniai ir dideli lūkesčiai, kurie gali sukelti nepatogumus jūsų virtuvėje. Yra daug vietų internete, kur aptariami tinkami paruošimo būdai. PASTABA: Negailėdami išleisti daugiau pinigų, galite užsisakyti iš anksto sumaišytos Kavos.
5. L-Tirozinas (amino rūgštis, papildas)
Nors serotonino trūkumas smegenyse atsiradęs dėl cheminės priežasties daugeliui žmonių sukelia depresijos simptomus, yra ir dar dvi kitos, nuotaikai stiprinti cheminės medžiagos jūsų smegenyse, - tai norepenephrinas ir dopaminas. Šių medžiagų sumažėjimas gali būti pagrindinis veiksnys, sukeliantis depresiją.
Amino rūgštis L-Tirozinas padeda skatinti norepinefrino ir dopamino gamybą. Jo poveikis, nuotaikos didinimui negali būti pastebimas iš karto, tik laikui bėgant. Šalutinis poveikis, atrodo, yra minimalus, galima net padidinti dozes, reikalingas efektyviam depresijos valdymui. Skiriamas susitelkimo ir psichikos ištvermei padidinti.
Kitiems depresijos simptomams gydyti:
6. Magnis (mineralinis papildas)
Palyginus tai nebrangus ir lengvai prieinamas mineralinis papildas, kuris gali pašalinti problemas, įskaitant nemigą, nerimą ir neigiamus depresinius jausmus. Tiems, kurie serga depresija ir kasdien naudoja magnį, jis gali padidinti serotonino lygį smegenyse. Pagrindiniai cheminiai elementai gaminami smegenyse natūraliai, tačiau kai jo trūksta, žmonės kenčia dėl nuotaikos nebuvimo. Nedidelė dalis gyventojų jaučia "magnio trūkumą."
Jeigu jūsų depresija kovoja su piktnaudžiavimu alkoholiu, atsižvelgiant į tai, papildomai naudojamas magnis taip pat gali padėti apsisaugoti nuo neigiamos kūno reakcijas.
PASTABA: Kiti mineralai, kaip antai, kalis ir kalcis, taip pat gali būti naudojami gydant depresija.
7. Omega-3 žuvų taukai visada buvo susiję su gera bendra organizmo ir smegenų sveikata, todėl tai puiki alternatyva iš gamtos depresijos gydymui. Omega-3 yra natūraliai gaunama su maistu, valgant: tuną, sardines, upėtakius, otus ir skumbres. Jis taip pat gali būti perkama kaip papildas.
8. Visi B grupės vitaminai yra žinomi, kaip raminantys organizmo nervų sistemą, ypač B-6, B-12 ir folio rūgštis. B grupės vitaminai yra puikus pasirinkimas tiems, kurie išgyveną nerimo jausmą ar serga depresija. Jei esate priblokšti vitaminų gausos, prieš perkant apsvarstykite vadinamą "B kompleksas" formulę. Daugiausiai B-Complex yra kelių B vitaminų derinys, kuris pateikiamas vienoje piliulėje.
9. DHEA gali padėti pagyvenusiems ir vyresnio amžiaus žmonėms, sergantiems depresija. Apie DHEA yra sakoma: „atgaivina kūną ir protą, skatina psichinę ir fizinę ištvermę“. DHEA negali tiesiogiai sumažinti depresijos, tačiau naudojant gerinama bendra sveikata.
10. Jei esate prislėgtas arba jums buvo diagnozuota skydliaukė (hipotirozė), jodo arba jūrų rudadumbliai gali pagerinti apatiją ir bendrą organizmo energiją. PASTABA: Negalima vartoti daugiau negu rekomenduojama dozėje, nes kitu atveju, galite dar labiau pabloginti skydliaukės funkcijas.
IŠVADA:
Prieskoninės žolelės ir kiti papildai gali būti veiksmingi gydant tiek ilgalaikę depresiją, tiek trumpalaikes nuotaikos kaitas. Atrodo, kad papildų ar žolelių pagalba, kurios čia paminėtos, galime patys savaime veiksmingai gydyti sunkią depresiją, tačiau daugelis patys gali veiksmingai kovoti su lengvo ir vidutinio sunkumo ligos formomis. Dauguma jų yra prieinamos ir kaip puiki alternatyva tradiciniams receptiniams vaistams, ypač jei jūs neturite sveikatos draudimo.
Saulės ir šviesos trūkumas sukelia depresiją
Depresija ir kitos ligos
Depresija sukelia cheminių medžiagų disbalansą. ... |
|
Depresija ir neštumas.
Vienu metu gydytojai tikėjo, kad hormonai, susiję su neštumu, buvo gera apsauga nuo depresijos. ... |
|
Menopauzė ir depresija
Menopauzės metu depresija yra laikoma moters gyvenimo vieno ciklo laikotarpiu. ... |
|
Kaip išgydyti depresiją
Depresija yra rimta problema. ... |
|
Vaikų depresija
Dažnai manoma, kad depresija dažniau pasireiškia vyresnio amžiaus paaugliams, suaugusiems ir vyresnio amžiaus žmonėms, tačiau vaikai taip pat kenčia nuo depresijos. ... |
|
Panikos priepuoliai ir depresija
Dauguma žmonių klausia, ar yra ryšys tarp panikos priepuolių ir depresijos? ... |
|
Dieta ir depresija
Depresija susijusi su mitybos įpročiais. ... |
|
Hipnozė – vaistas nuo depresijos
Tikėkite ar ne, bet depresija yra gydoma ir valdoma liga. ... |
|
Depresijos poveikis vyrui
Vyrai negali būti emocingi taip, kaip moterys. ... |
|
Kaip išvengti depresijos santykiuose
Depresija gali paveikti kiekvieną įmanomą aspektą jūsų gyvenime. ... |
|
Depresijos gydymas sergant širdies nepakankamumu
Depresijos gydymas sergant širdies nepakankamumu |
|
Vaikų depresija ir jos gydymas
Depresija yra sekinanti liga, kuri visiškai gali sužlugdyti žmogaus gyvenimą ir daro juos fiziškai ir emociškai nelaimingais. ... |
|
Kaip gydyti depresiją
Depresija yra sudėtinga liga, kurios požymiai gali būti užslėpti, nebent kas nors žino apie tai. ... |
|
Stresas ir depresija
Kiekvienas patiria stresines situacijas tam tikrais gyvenimo momentais. ... |
|
Trancedentinė meditacija ir depresiją
Yra tikimybė, kad jūs einate pa gydytoją su depresijos simptomais ir jums bus paskirta keletas antidepresantų ar psichoterapija, o gal abiejų formų derinys. ... |
|
Depresija ir jos gydymas
Neviltis, neapykanta sau kartais gali būti kertiniu įsitikinimu. ... |
|
Vyrų depresija
Sveiki atvykę į vyrų depresiją! ... |
|
Vyrų depresijos simptomai ir jų gydymas
Ar yra kas girdėję apie vyrų depresiją? ... |
|
Pogimdyvinė depresija
Pogimdyvinė depresija |
|
Depresija – psichikos liga
Paprastai depresijos priežastis yra minutė paprastame vaizde. ... |
|
Alkoholio poveikis depresijai
Tyrimai parodė, kad depresijos atveju alkoholis tampa dažnu tarp paauglių ir suaugusiųjų. ... |
|
Depresijos gydymas vitaminais
Ar vartojate vitaminus, kurie padeda depresijai? ... |
|
Psichoterapija depresijai gydyti
Psichoterapija – tai poros, sutuoktinių ar šeimos konsultavimas. ... |
|
Depresijos ir nerimo gydymas akupunktūra
Nemiga ir depresija yra ligos, kurios neleidžia žmonėms tinkamai išmiegoti. ... |
|